Naše služby

brush

Kamenické práce

Hlavním těžištěm naší činnosti jsou v současné době kamenické práce na míru dle individuálních potřeb zákazníka. Specializujeme se na hřbitovní architekturu, konkrétně vyhotovení luxusních náhrobních kamenů a hrobů. K tomu využíváme nadstandartní materiály. Každý námi vyrobený náhrobní kámen nebo hrob je originál.

Card image cap

Sochařské práce

Do sochařské práce vnášíme umělecké prvky podtrhující individualitu zákazníka. K realizaci používáme po dohodě se zákazníkem širokou škálu přírodních materiálů.

Card image cap

Městský mobiliář, sakrální architektura a pomníky

Pro náročné klienty jsme schopni v kombinaci s kovem a dřevem zhotovit kamenné stoly, lavice, postele, venkovní i zahradní krby. V tomto ohledu jsme plně flexibilní. Do produktu vnášíme umělecké prvky a zároveň nasloucháme a respektujeme přání klienta.

Card image cap

Restaurování

Máme zkušenosti s komplexními dodávkami kamenných prvků na míru, jako například - obnovení kamenného schodiště a kašny na Karlově náměstí v Kolíně. Kamenictví Erben se při své působnosti podílelo na obnově kamenného pláště věže kostela sv. Jiljí v Nymburce, obnovy kamenného pláště a fasády katedrály Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře ( UNESCO památky ).

Ivan Erben portrait

Ivan Erben

Jsme kameny, které se pohybují, cítí a mají naprosto svobodnou vůli. Bůh sám je kameník, který otesává hrany, utváří a pozměňuje nás podle svého přání údery kladiva a dláta.
— Cesta, Josemaría Escrivá de Balaguer

Ivan Erben je absolventem Střední průmyslové školy stavební v Mělníku a Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích. Od roku 1985 pracuje s kamenem.

Naši klienti

Pražské arcibiskupství

Pražské arcibiskupství

Biskupství Hradec Králové

Biskupství Hradec Králové

Hrad Karlstejn

Hrad Karlštejn

Město Kolín

Město Kolín

Město Kutná Hora

Město Kutná Hora

Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy